Ինչպես դառնալ մաքսային բրոքեր
Ինչպես դառնալ մաքսային բրոքեր հարցի պատասխանը այսօր կգտնեք մեր օգնությամբ։ Կարծում ենք, որ ինչպես դառնալ մաքսային բրոքեր հարցի պատասխանը փնտրում են նրանք, ովքեր հետաքրքրված են մաքսային գործընթացներով։ Եվ նաև գիտելիքներ ու հմտություններ ունեն մաքսային մարմինների գործունեության, բեռների մաքսազերծման վերաբերյալ։
Ինչպես դառնալ մաքսային բրոքեր հարցի պատասխանը փնտրելիս նախ պետք է հասկանալ, թե որոնք են մաքսային բրոքերի հիմնական գործառույթները և ով է մաքսային բրոքերը։
Առանձնացրել ենք մաքսային բրոքերի հիմնական գործառույթներից մի քանիսը։ Մաքսային բրոքերը իրականացնում է մաքսային ձևակերպումներ։ Օգնում է պատրաստել բեռների մաքսազերծման ընթացքում անհրաժեշտ փաստաթղթային փաթեթը։ Մաքսային բրոքերն իրականացնում է նաև մաքսային ընթացակարգերի վերաբերյալ խորհրդատվություն։ Եվ որ ամենակարևորն է ՝ մաքսային բրոքերը կամ մաքսային միջնորդը գործում է բեռներ տեղափոխող անձանց հանձնարարությամբ՝ իր անունից։
Կան իրավական ընթացակարգեր, որոնցով Դուք անպայման անցնելու եք մաքսային բրոքեր դառնալու համար։
1. Որքան էլ լավ տիրապետեք մաքսազերծման գործընթացներին, Դուք չեք կարող մատուցել մաքսային բրոքերի ծառայություններ, եթե չունեք մաքսային մասնագետի որակավորում։
2. ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեից այս որակավորումը ստանալու համար Դուք պետք է ունենաք ՀՀ քաղաքացիություն։
3. Մաքսային բրոքերի և իր պատվիրատուի հարաբերությունները կարգավորվում են ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքով։
4. Պատվիրատուի և մաքսային բրոքերի միջև կնքվում է պայմանագիր։
5. Մաքսային բրոքերը իրականացնում է մաքսային գործընթացները պատվիրատուի ֆինանսական միջոցների հաշվին։
Հիշեք, որ մաքսային բրոքերի գործունեությունը գտնվում է օրենքի անմիջական հսկողության ներքո։ Այսպես պաշտպանված են և՛ մաքսային բրոքերները, և՛ նրանց ծառայություններից օգտվողները։
Եթե որոշել եք անցնել այս բոլոր ընթացակարգերով և դառնալ մաքսային բրոքեր, ապա խոսենք նաև Ձեզ վճարելու տարբերակների մասին։ Մաքսային բրոքերը կարող է վճարվել ըստ մաքսազերծվող բեռի և դրա մաքսազերծման բարդության։ Ինչպես նաև կարող է իր ծառայությունների համար պահանջել ֆիքսված վճար։

Как стать таможенным брокером
Ответ на вопрос, как стать таможенным брокером, вы найдете сегодня с нашей помощью. Мы думаем, что те, кто интересуется таможенными процессами, ищут ответ на вопрос, как стать таможенным брокером. А также обладают знаниями и навыками по деятельности таможенных органов, таможенному оформлению товаров.
При поиске ответа на вопрос о том, как стать таможенным брокером, нужно прежде всего понять, каковы основные функции таможенного брокера, кто является таможенным брокером.
Мы выделили несколько основных функций таможенного брокера. Таможенный брокер осуществляет таможенное оформление. Помогает подготовить необходимый пакет документации при таможенном оформлении товара. Таможенный брокер предоставляет консультации по таможенным процедурам. И самое главное, таможенный брокер или таможенный посредник действует от имени лиц, перевозящих товары от его имени.
Есть юридические процедуры, которые вы обязательно пройдете, чтобы стать таможенным брокером:
1. Как бы хорошо вы ни знали процесс таможенного оформления, вы не сможете оказывать услуги таможенного брокера, если не имеете квалификации специалиста-таможенника.
2. Для получения данной квалификации от Комитета государственных доходов РА необходимо иметь гражданство РА.
3. Отношения таможенного брокера и его клиента регулируются Гражданским кодексом РА.
4. Между заказчиком и таможенным брокером заключается договор.
5. Таможенный брокер осуществляет таможенные процедуры за счет денежных средств клиента.
Помните, что деятельность таможенного брокера находится под прямым контролем закона. Так и таможенные и брокеры, и те, кто пользуется их услугами находятся в безопасности.
Если вы решили пройти все эти процедуры и стать таможенным брокером, тогда давайте поговорим о вариантах оплаты вам. Оплата таможенному брокеру может производиться в зависимости от растаможенного груза и сложности его растаможки. Также он может требовать фиксированную плату за свои услуги.